Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Oszczędzanie > Oszczędności na opłatach stałych

Oszczędności na opłatach stałych

Starajmy się żyć oszczędniej, przy okazji mniej obciążając środowisko. Kupując sprzęty domowe zwróćmy uwagę na ich klasę energetyczną, czyli wielkość poboru prądu, przy pralkach i zmywarkach także wody. Dostosujmy również sprzęt do naszych faktycznych potrzeb. Mało któremu singlowi potrzebna jest na przykład podwójna lodówka, czy pralka i zmywarka o bardzo dużej pojemności. Jeśli te sprzęty będą uruchamiane bez ich optymalnego wypełnienia, marnujemy dużą ilość wody i energii elektrycznej.  Oczywiście należy pilnować także zakręcania wody czy nie dopuszczać do jej kapania z kranu.

Oszczędzajmy światło. Pamiętajmy przy tym, że od żarówek energooszczędnych zwykle znacznie oszczędniejsze są żarówki LEDowe, jednak nie każdemu odpowiada światło, które dają. Pamiętajmy również o gaszeniu światła i rozważmy zamontowanie włączników czasowych w miejscach w których może to okazać się korzystne.

Zastanów się z jakich korzystasz kanałów w telewizji kablowej h – może twój aktualny pakiet przewyższa twoje potrzeby. Ta sama zasada dotyczy Internetu- jeśli używasz go tylko do przeglądania stron internetowych, nie musisz płacić za super szybkie łącze.

To samo dotyczy telefonów komórkowych- jeśli posiadasz abonament, zastanów się na ile jest on optymalny. Zmniejsz go jeśli nie wykorzystujesz wszystkich bonusów w nim zawartych, a zwiększ, jeśli je przekraczasz. Jeśli masz już telefon i nie potrzebujesz nowego, rozważ przejdzie na system pre-paid, zwykle pozwala znacznie lepiej kontrolować wydatki na ten cel.

Jeśli z Twoim dostawcą Internetu, telewizji kablowej, czy operatorem siedzi komórkowej nie wiąże cię terminowa umowa, lub zbliża się ona do końca, może warto jest przyjrzeć się ofertom innych firm?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.