Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Oszczędzanie > Oszczędnie… na jedzeniu

Oszczędnie… na jedzeniu

Jedną z największych pozycji w domowym  budżecie, zaraz za opłatami stałymi, są wydatki na żywność. Wydaje się że nie da się kupować mniej, bo przecież jeść coś trzeba. Fakty są jednak przerażające, na świecie marnowane jest nawet 1/3 żywności. Zwróć uwagę na zawartość swojej lodówki i kuchennych półek. Zastanów się ile jedzenia wyrzuciłeś, bo kupiłeś zbyt wiele, czy zmarnowało się z powodu niewłaściwego przechowywania. Miesięczny koszt tego marnotrawstwa może Cię niemile zaskoczyć!

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na jedzeniu i nie kupowanie go zbyt wiele jest sporządzanie listy zakupów. Wcześniej, w domu zastanów się co chcesz przygotować na obiady przez kolejne dni i jakich produktów potrzebujesz, a które już masz w domu.  Spisz je wszystkie i w sklepie postaraj się nie kupować nic co nie znalazło się na Twojej liście.

Uważaj także korzystając z promocji- poza funkcją przyciągnięcia klienta do sklepu, j sprawiają również że ludzie kupują więcej niż faktycznie potrzebują. Jeśli jednak spotkasz w korzystnej promocji produkt którego zużywasz duże ilości- nie wahaj się zrobić większych zapasów, uważając nadal na ich wielkość i datę ważności produktu.

Owoce i  warzywa kupuj w czasie sezonu, czyli wtedy, kiedy są najtańsze i najsmaczniejsze.

Pamiętaj ze oszczędzanie w ten  sposób  jest  nie  tylko  ekonomiczne,  ale  także  ekologiczne.

Warto również zainteresować się markami własnymi, wiele z nich to produkty tak naprawdę znanych marek, sprzedawane pod sklepowa nazwa, a wiec z ominięciem wydatków na promocje marki, zwykle nie odbiegające jakością od oryginalnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.