Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Kredyty > Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

Niestety w obecnych czasach niewiele osób zarabia na tyle dobrze, by z własnych środków sfinansować zakup mieszkania, dlatego kredyty hipotecznie cieszą się niesłabnącą popularnością. Dla wielu osób to jedyna szansa by przestać żyć na garnuszku rodziców czy marnować pieniądze na wynajem,  więc wiele osób korzysta z tej szansy na własne cztery kąty, nawet mimo przerażającej wizji spłacania kredytu przez kolejnych chociażby 20 lat. Kredyt mieszkaniowy jest kredytem długoterminowym,  celowym, przeznaczonym na budowę domu, zakup mieszkania lub domu.  W tym pierwszym wypadku wypłacany będzie w transzach, z których każda kolejna będzie wypłacana po udowodnieniu wykorzystania poprzedniej. Kredyt na zakup nieruchomości, zostaje albo przelewany na konto dewelopera po przedstawieniu umowy przedwstępnej, lub bezpośrednio na konto po okazaniu aktu notarialnego przy rynku wtórnym.

Nie jest łatwo uzyskać kredyt hipoteczny, i banki wymagają zwykle licznych ubezpieczeń,  docelowo oczywiście hipoteki, dobrze udokumentowanych i odpowiednio wysokich dochodów,  a także masy innych formalności. Rata kredytu hipotecznego nie może być wyższa niż określony procent dochodów, pamiętać należy także że do banku zwrócimy znacznie więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy.

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć w złotówkach, ale również w walucie obcej,  takiej jak dolar amerykański, euro czy najbardziej popularny jeszcze do niedawna frank szwajcarski.

Jeszcze do niedawna, dzięki programowi „Rodzina na swoim”, można było uzyskać duże dopłaty do kredytów mieszkaniowych, niestety program ten zostanie zakończony z dniem 31 grudnia 2012.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.