Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Inwestowanie w metale

Inwestowanie w metale

Jedną z najbardziej stabilnych i dających największe poczucie bezpieczeństwa inwestycji finansowych, jaką można podjąć, jest inwestycja w metale szlachetne, w szczególności złoto.  Ze względu na bardzo ograniczoną ilość tego surowca, niewielkie wydobycie i duży popyt jego cena nie powinna spadać, a wręcz jak pokazują ostatnie lata- powinna znacznie wzrosnąć. Wiąże się z to coraz większymi jego kosztami wydobycia i rosnącym zapotrzebowaniem. Złoto jest także odporne na wszystkie kryzysy, niezniszczalne, możemy w każdym dowolnym miejscu na świecie wymienić je na gotówkę. Zainwestować w złoto możemy kupując fizycznie kruszec, lub inwestując  w fundusze złota, jednak znacznie pewniejsze jest kupowanie po prostu złota jako metalu. Szczególną sytuacją jest kupowanie złotych monet kolekcjonerskich- ich cena może wzrosnąć znacznie bardziej niż cena samego kruszcu.

W chwili obecnej, h poza chwilowymi dołkami, ceny zarówno złota jak i srebra szybują w górę i nic nie zapowiada by miałoby to się zmienić. Ręce zacierają ci, którzy kilka lat temu, wbrew panującym powszechnie trendom inwestowali w metale szlachetne, w chwili obecnej ich zyski są bardzo duże.

Bardzo ważną zaletą tej inwestycji jest również to że zainwestować możemy nawet bardzo niewielkie kwoty- w chwili obecnej 1 gram złota kosztuje zaledwie 230zł, zaś najmniejsza srebrna moneta około 50zł. Oczywiście metale najlepiej kupować kiedy ich cena jest jak najniższa, ale z drugiej strony nie zapowiada się by ceny kruszców w najbliższym czasie miały gwałtownie zmaleć. Zyski będą oczywiście proporcjonalne do poniesionej inwestycji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.