Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Oszczędzanie > Bezstresowe oszczędzanie

Bezstresowe oszczędzanie

Zaskakująco skutecznym i bezbolesnym, mimo swej prostoty sposobem oszczędzania jest metoda skarbonkowa. Do przeznaczonej do tego celu skarbonki, puszki, czy chociażby słoika, wrzucaj monety o określonych nominałach. Mogą to być na przykład dwuzłotówki czy pięciozłotówki, lub jeśli denerwują cię plączące się po portfelu, grosze. Ta metoda jest najlepsza, jeśli nie chcesz oszczędzać na nic konkretnego, jednak po czasie w skarbonce może zebrać się zadziwiająco duża kwota.

Innym sposobem, przy którym nie odczujesz aż tak bardzo faktu oszczędzania,  jest ustawienie zlecenia przelewu stałego określonej kwoty,  na drugie, oszczędnościowe konto. Ta metoda wymaga już niestety posiadania drugiego konta, jednak jest dobrym sposobem jeśli musisz oszczędzić określoną kwotę do określonego czasu, na chociażby wakacje. Przelewanie mniejszych sum przez cały rok będzie znacznie łatwiejsze j i ma większe szanse powodzenia niż pozostawienie większego wydatku na jeden raz. W chwili obecnej wiele banków oferuje powiązane z kontem głównym, konta oszczędnościowe, bez żadnych dodatkowych opłat. Plusem tego rozwiązania są także rosnące na koncie oszczędnościowym odsetki, które mimo tego, że nie są wysokie, nadal sprawiają że to jest dobre rozwiązanie.

Obie metody wiążą się z minimalną liczbą wyrzeczeń i trudności, są najmniej stresowe. Jeśli jesteś wystarczająco systematyczny i nie ugniesz się- możesz oszczędzić mniejsze w pierwszej metodzie, lub większe w drugiej, pieniądze i nawet za bardzo nie odczujesz ich braku w czasie oszczędzania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.