Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Kredyty > Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa

Bankom udzielającym wysokich pożyczek zależy oczywiście przede wszystkim  na ich terminowej spłacie, więc przed udzieleniem kredytu sprawdzają naszą zdolność kredytową, która w założeniu mówi o tym w jak stabilnej sytuacji finansowej się znajdujemy i jakie jest ryzyko nie spłacenia zaciągniętych przez nas zobowiązań. To właśnie od zdolności kredytowej zależy czy otrzymamy od banku kredyt, na jaką kwotę i z jakim oprocentowaniem.  Warto zadbać więc, żeby nasza zdolność kredytowa była jak największa.

Oczywiście najlepszym sposobem na jej polepszenie jest zwiększenie dochodów, niestety jest to również sposób najtrudniejszy, możemy poprosić szefa o podwyżkę lub szukać bardziej dochodowej pracy. Niezwykle ważny jest również sposób zatrudnienia- im stabilniejszy, tym większa szansa na otrzymanie upragnionego kredytu, praca na umowę o pracę daje bez porównania większe nadzieje, n niż wykonywanie na przykład zleceń.

Znacznie łatwiejsze będzie zrezygnowanie z potencjalnych źródeł zadłużenia, czyli kredytów odnawialnych i kart kredytowych.  Na pewno pomoże również wcześniejsza spłata mniejszych zadłużeń, na przykład kredytów konsumpcyjnych na sprzęty AGD.

Nie bez znaczenia jest również historia spłaty naszych poprzednich zadłużeń, ich regulowanie w terminie i bez problemów znacząco zwiększa szanse na otrzymanie pożyczki z banku.

Pamiętać także trzeba, że do zaciągnięcia kredytów w walutach obcych trzeba wykazać się większą zdolnością kredytową, ze względu na zmieniające się kursy tych walut i większe ryzyko dla kredytodawcy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.