Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Kredyty > Zakupy na raty

Zakupy na raty

Popularne kupowanie na raty to nic innego jak kredyt konsumpcyjny. Pozwala nam na zakup droższych rzeczy, przykładowo mebli czy pralki, bez konieczności wcześniejszego oszczędzania czy finansowania tego zakupu z jednej pensji. Są najczęstszą formą kredytu, zwykle nie wymagają dużej ilości zaświadczeń i formalności. Oczywiście nadal musimy wykazać się zdolnością kredytową, jednak bez najmniejszych wątpliwości łatwiej jest uzyskać kredyt konsumpcyjny niż na przykład hipoteczny. Bez problemu można je uzyskać w większości większych sklepów, na przykład z artykułami AGD. Najczęściej w wypadku tradycyjnego zakupu na raty, kredyt udzielany jest bezgotówkowo, co znaczy że klient otrzymuje od razu towar, a gotówka jest rozliczana przez bank ze sklepem. Kredyt konsumpcyjny istnieje oczywiście także w formie gotówkowej.

Tak jak z wszystkimi kredytami, umożliwiającymi nam nabycie dóbr n na które normalnie nie stać wielu ludzi, kredyty konsumpcyjne mogą stanowić zagrożenie. Kupując na raty, część osób nie myśli o tym że trzeba je będzie spłacać i że często będą musieli zapłacić więcej niż przy zakupie za gotówkę i zaciągają kolejne zobowiązania, nie mogąc ich spłacić.

Warto także porównać oferty różnych kredytodawców, często zdarzają się również promocje kredytów, które mogą pozwolić na spłacenie na przykład samej kwoty za zakup sprzętu bez jakichkolwiek odsetek czy opłat, jeśli zobowiązanie zostanie spłacone w określonym czasie.  Co ważne, kredyt konsumpcyjny nie może być udzielony na finansowanie celów związanych z działalnością gospodarczą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.