Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Oszczędzanie > Na czym jeszcze możemy zaoszczędzić?

Na czym jeszcze możemy zaoszczędzić?

Na dużą oszczędność składa się wiele małych, na które nawet nie wracamy uwagi. Pomijając już temat nietrafionych zakupów spożywczych, często kupujemy wiele innych towarów bez zastanowienia

Kupując kosmetyki, dobrze jest najpierw je wypróbować. Jeśli chcesz kupić przykładowo krem do twarzy, poproś o próbki sprzedawcę lub producenta. Dzięki temu nie musisz kupować pełnowymiarowego produktu bez przetestowania a istnieje przecież ryzyko że nie będzie ci on pasować bądź wywoła uczulenie. Kupując produkty AGD i RTV postaraj się poszukać opinii w Internecie lub od znajomych i rodziny. Ale uwaga, wiele firm, których produkty jeszcze kilka lat temu były solidne, obniżyło znacznie ich jakość. Zwracaj uwagę na dobry stosunek jakości do ceny i nie daj się namówić na dodatkowe funkcje, z których nigdy nie będziesz korzystać, a które znacznie podwyższą cenę.

Kupując komputer, staraj się używać darmowego oprogramowania. Popularny, płatny pakiet biurowy ma swój open sourcowy, bezpłatny odpowiednik, którego interfejs i obsługa nie odbiega zbytnio od oryginału.

To samo dotyczy posiadania telefonu komórkowego, zastanów się z ilu funkcjonalności korzystasz faktycznie i z jakich chciałbyś korzystać. Zdecydowana większość osób używa na co dzień tylko naprawdę podstawowych ich funkcji.

Kup torbę wielorazowego użytku i bierz ze sobą na zakupy- oszczędności groszowe, ale za to ekologicznie i nie musisz się martwić o rozrywające się foliowe reklamówki.

I przede wszystkim- nie dopuszczaj do zadłużania się. W większości przypadków oznacza to duże odsetki i inne koszty, jeśli już musisz brać coś na raty, poszukaj najkorzystniejszej opcji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.