Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Kredyty > Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne

Nowością w produktach bankowych jest kredyt konsolidacyjny, który okazuję się być dla wielu zadłużonych osób zbawiennym. Coraz częstsze życie na kredyt i konsumpcja wyższa niż dochody, sprawiły że wiele osób ma poważny problem z spłatą zaciągniętych zobowiązań kredytowych.

Jeśli należysz do tych osób  lub po prostu ciężko jest ci zapamiętać którą ratę w jakiej wysokości w którym banku powinieneś teraz zapłacić, kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem specjalnie dla ciebie. Dzięki połączeniu kilku kredytów w jeden, musimy pamiętać o spłacie tylko jednej raty, na dodatek niższej niż wszystkie poprzednie osobno. Trzeba pamiętać jednak że w życiu nie ma nic za darmo, więc będziemy spłacać po konsolidacji zadłużenie dłużej niż gdybyśmy płacili kilka kredytów i oczywiście zapłacimy więcej. Jeśli jednak będziemy rygorystycznie pamiętać o nie zaciąganiu kolejnych kredytów, i kredyt konsolidacyjny może okazać się naprawdę świetnym sposobem na wyjście z finansowego dołka. W zdecydowanej większości przypadków rata kredytu skonsolidowanego będzie znacząco niższa niż rata wszystkich kredytów spłacanych osobno.

Jeśli zdecydujesz się na konsolidację swoich zobowiązań kredytowych, pamiętaj o sprawdzeniu ofert różnych banków, ponieważ udzielane są one na mniej lub bardziej atrakcyjnych warunkach. Możesz trafić na przykład na ofertę w której oprocentowanie jest znacznie korzystniejsze niż w innych, czy otrzymujesz gotówkę którą możesz przeznaczyć na dowolny cel lub, jeśli wolisz, chociażby spłacanie kredytu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.