Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Kredyty > Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny

Jest to kredyt w koncie, możliwość wykorzystania większej ilości zasobów niż aktualnie przez nas posiadane na tym koncie.  Kiedy zaczniemy z niego korzystać, na koncie tworzy się debet, od którego bank zaczyna naliczać odsetki, od razu lub po określonym czasie. Kiedy na nasze konto wpływają środki, na przykład comiesięczne wynagrodzenie, debet zostaje w zależności od wielkości albo pomniejszony albo zlikwidowany, co zmniejsza naliczane przez bank odsetki.  Korzystne jest także to, że odsetki naliczane są tylko od faktycznie wykorzystanych środków, a nie potencjalnej kwoty debetu.

Umiejętnie wykorzystany, jest wspaniałą szansą na lepsze wykorzystanie naszych finansów, a także zapewnia niejakie bezpieczeństwo finansowe. Jeśli zaciskamy pasa i żyjemy od wypłaty do wypłaty, nagły niezbędny wydatek całkowicie może zrujnować nasze finanse.  Na takie właśnie sytuacje przewidziany jest kredyt odnawialny – g pamiętać jednak musimy że to nadal kredyt i trzeba będzie go spłacić, w tym wypadku oznacza to, że kolejna wpłata zostanie pomniejszona o wielkość debetu.  Przy  rozsądnym wykorzystywaniu kredytu odnawialnego, nie musimy także pamiętać o terminach spłat, ponieważ zaciągnięty debet jest spłacany  przez comiesięczną wpłatę wynagrodzenia.

Kredyt odnawialny to pewna ewentualność na  czarną godzinę, ale także szybka, łatwa gotówka, co stanowi jednak pułapkę finansową. Część osób po czasie ma problemy z rozdzieleniem faktycznych środków finansowych od wysokości możliwego debetu i wpadają w coraz większe zadłużenie z tego powodu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.