Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to proces długoterminowy, który w zależności od wielkości wkładu własnego przynosić będzie mniejsze lub większe zyski.  Jest on jednym z najpewniejszych i najstabilniejszych sposobów inwestowania, jednak wymagający dużo formalności i funduszy na start. Ideałem jest oczywiście sytuacja, w której dostajemy na przykład mieszkanie w spadku. Możemy je sprzedać i cieszyć się natychmiastowym zyskiem, lub możemy zainwestować je w wynajem.  W ten sposób kwota za jaką sprzedalibyśmy mieszkanie zwróci nam się w dłuższym okresie czasu, ale po nim mieszkanie będzie nadal dla nas zarabiać. Niestety rzadko zdarza się tak, żebyśmy posiadali zbędne mieszkanie. W tej sytuacji można zdecydować się na kredyt mieszkaniowy,  tak by dochody z wynajmu pokrywały wielkość raty kredytu.

Niestety ta inwestycja, jak każda, ma również swoje wady- wymaga dużego wkładu własnego, h dużo formalności, bo trzeba przecież z każdym wynajmującym podpisać umowę wynajmu, pamiętać o utrzymaniu nieruchomości w stanie pozwalającym na wynajem, to znaczy uwzględnić co kilka lat remonty. Ważne jest także by nie dopuszczać by takie mieszkanie stało puste, ponieważ wtedy nie przynosi ono żadnego dochodu, a ratę kredytu za nie trzeba zapłacić.

Z drugiej strony jednak, jeśli ma się duży wkład własny i kupuje mieszkania po okazyjnych cenach, na  które będzie duży popyt, kilka takich mieszkań jest w stanie zapewnić po dłuższym czasie wolność finansową i stabilne źródło utrzymania. Rozsądne inwestycje w nieruchomości pod wynajem to inwestycje na których ciężko jest stracić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.