Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Inwestowanie w działalność

Inwestowanie w działalność

Specyficznym sposobem inwestowania jest inwestowanie w działalność. Jest to zjawisko bardzo pozytywne, ponieważ napędza gospodarkę, ale na założenie własnej działalności trzeba poświęcić dużo czasu i zainwestować duże pieniądze. Polskie prawo niestety nie ułatwia tego, otworzenie własnej, nawet małej działalności jest czasochłonne i ryzykowne, a urzędnicy i przepisy prawa rzucają kolejne kłody pod nogi potencjalnym przedsiębiorcom. Banki oferują jednak atrakcyjne kredyty inwestycyjne, mogące pokryć nawet do 95% planowanych kosztów. Do założenie własnej działalności potrzebna jest jednak odwaga, a przede wszystkim dobry pomysł. Inwestycja będzie trafiona tylko wtedy, gdy będziemy na tyle konkurencyjni czy innowacyjni że nie grozi nam porażka, inaczej możemy stracić bardzo dużo. Możliwe jest także uzyskanie różnorakich dotacji z budżetu państwa czy unii europejskiej.

Inwestując we własną firmę pamiętać należy także o tym, że po czasie niezbędne mogą być kolejne nakłady finansowe, na przykład na modernizację i unowocześnianie. Wybierając tą formę inwestycji pamiętać należy, że dopóki firma będzie prosperować dobrze- będzie przynosić duże zyski. Z drugiej strony, jeśli rynek się załamie, a my nie będziemy w stanie sprostać konkurencji- stracimy cały zainwestowany kapitał, a bywa i tak że pozostaniemy z długami.

Z drugiej strony, jeśli posiadamy fundusze, a nie posiadamy pomysłu- możemy zostać tak zwanym Aniołem Biznesu. Osoba taka inwestuje swoje fundusze i umiejętności w rozwój firmy lub pomysłu, który wydaje się jej być najkorzystniejszy i z najlepszymi perspektywami na przyszłe zyski.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.