Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Inwestowanie bez inwestowania

Inwestowanie bez inwestowania

Chciałbyś zacząć inwestować, ale nie masz funduszy? Istnieje kilka sposobów na zyskanie tymczasowych funduszy na wypracowanie jakichkolwiek zysków.

Podstawową opcją jest wzięcie kredytu gotówkowego, bez oprocentowania i kosztów. Zdarzają się takie promocje w bankach, ewentualną opcją jest możliwość odstąpienia od umowy kredytu i zwrócenie całości pożyczonej gotówki w ciągu na przykład 30 dni. Przez te 30 dni pożyczone fundusze mogą znajdować się na wysokooprocentowanej, krótkoterminowej lokacie, to co zarobią jest Twoim zyskiem i może być wkładem własnym w kolejną inwestycje. Przy tej ewentualności musisz wykazać się oczywiście wysoką zdolnością kredytową, ponieważ im więcej jesteś w stanie pożyczyć, tym więcej inwestujesz i zarabiasz.  Sposób ten z pewnością nie przyniesie żadnych spektakularnych zysków, jednak pozwala na powolne budowanie małego kapitału, a jest przy tym wyjątkowo bezpieczny- nie ma szans żebyś stracił. Możesz także pożyczoną kwotę zainwestować w międzynarodowy rynek handlu walutami, czyli Forex, który może przynieść szybkie duże zyski, ale w tym wypadku należy liczyć się także z potencjalną stratą, a jest się przecież obciążonym zadłużeniem, które trzeba spłacić.

Przedstawiony sposób działa również w przypadku posiadania karty kredytowej- po prostu pieniądze zwracamy przed upływem terminu bez odsetkowego, pieniądze w tym czasie mogą zarabiać chociażby na rachunku oszczędnościowym.  Uważaj jednak, na potencjalne opłaty za pożyczkę czy wypłatę z karty kredytowej- może zdarzyć się że przekroczą one przewidywane zyski.

W ten sposób nigdy nie zaoszczędzimy oczywiście fortuny, jednak godne uwagi jest to, że robimy to bez jakiegokolwiek angażowania funduszy własnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.