Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Inne inwestycje

Inne inwestycje

Nasze możliwości inwestycji nie kończą się tylko i wyłącznie na graniu na giełdzie, inwestowaniu w nieruchomości czy działalności gospodarczej  i funduszach inwestycyjnych, możliwych jest wiele różnych, mniej lub bardziej nietypowych sposobów powiększania swojego kapitału.

Jednym z nich jest na przykład inwestowanie w dobra ruchome, których wartość z czasem rośnie. Należą do nich oczywiście przede wszystkim rzeczy zabytkowe i kolekcjonerskie. Można dużo zyskać kupując rzeczy starsze, które jeszcze nie są uznawane za wartościowe, o możliwej wartości sentymentalnej czy z dużą perspektywą zwiększenia swojej wartości. Dobrym przykładem takiej inwestycji są stare polskie samochody- jeszcze kilka lat temu, popularny kilkanaście lat temu Fiat 126, sprzedawany był w zależności od stanu- nawet za kilkaset złotych. W chwili obecnej, samochód szerzej znany jako Maluch w stanie kolekcjonerskim, osiąga cenę nawet 20 000 zł.

Coraz popularniejsze stają się także inwestycje w towary luksusowe, diamenty, alkohole czy na przykład pióra. Inwestycje takie wymagają jednak bardzo dużych nakładów finansowych, a na zwrot naszej inwestycji musimy poczekać zwykle kilkanaście długich lat.

Specyficznym rodzajem inwestycji, której dokonuje w mniejszym lub większym stopniu każdy człowiek, jest inwestycja we własne umiejętności. Podwyższanie swoich kwalifikacji przynosi zwykle korzyści w postaci awansu czy podwyżki, daje także perspektywę na zmianę pracy na znacznie bardziej dochodową. Do tego typu inwestycji należy nie tylko robienie kolejnych kursów czy kończenie szkół, wiele z naszych zainteresowań sprawia że się rozwijamy i zyskujemy coraz większa wiedzę czy umiejętności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.