Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Giełda

Giełda

Inwestycja w której ponosimy duże ryzyko, a zyski zależą w dużej mierze od naszej wiedzy, umiejętności przewidywania sytuacji na giełdzie oraz rozsądnej oceny sytuacji. Niezbędny oczywiście jest również wkład własny, a także dość dobre pojęcie o tym jak działają różne mechanizmy giełdowe i co ma wpływ na zmiany cen akcji.

Można na giełdzie grać krótkoterminowo – kupujesz i sprzedajesz akcje w ciągu jednego lub kilku dni, stale śledząc ich kurs i oczywiście starając się odnieść jak największe zyski, które są zwykle szybkie, ale niewielkie.  Wymaga stałego śledzenia kursów walut, poświęcania nawet kilku godzin dziennie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Ten sposób znacznie ogranicza wielkość zysków, ale zmniejsza także ryzyko że stracisz dużą część zainwestowanych pieniędzy.

Drugim sposobem na inwestowanie na giełdzie są inwestycje długoterminowe. m Mogą pozwolić Ci one na odniesienie znacznie większych zysków, ale wiążą się także z ryzykiem dużo większej niż w przypadku inwestycji krótkoterminowej, straty. Opierają się głównie na bardzo wnikliwej analizie sytuacji firm, w które planujemy zainwestować. Wymagają cierpliwości, za to prowadzenie takiej inwestycji zajmuje minimalną ilość czasu.

Niezależnie od planowanej strategii grania na rynku, musisz liczyć się z początkowymi kosztami dodatkowym- prowadzenie rachunku maklerskiego,  a także prowizje płacone od transakcji, jednak zdarzają się również oferty z bezpłatnym rachunkiem, opłaty za przelewy z konta bankowego będą zwykle mniejsze jeśli w tym banku będziesz posiadał również konto ROR.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.