Jesteś tutaj: ntcinvestment.pl > Inwestycje > Giełda

Giełda

Inwestycja w której ponosimy duże ryzyko, a zyski zależą w dużej mierze od naszej wiedzy, umiejętności przewidywania sytuacji na giełdzie oraz rozsądnej oceny sytuacji. Niezbędny oczywiście jest również wkład własny, a także dość dobre pojęcie o tym jak działają różne mechanizmy giełdowe i co ma wpływ na zmiany cen akcji.

Można na giełdzie grać krótkoterminowo – kupujesz i sprzedajesz akcje w ciągu jednego lub kilku dni, stale śledząc ich kurs i oczywiście starając się odnieść jak największe zyski, które są zwykle szybkie, ale niewielkie.  Wymaga stałego śledzenia kursów walut, poświęcania nawet kilku godzin dziennie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Ten sposób znacznie ogranicza wielkość zysków, ale zmniejsza także ryzyko że stracisz dużą część zainwestowanych pieniędzy.

Drugim sposobem na inwestowanie na giełdzie są inwestycje długoterminowe. Mogą pozwolić Ci one na odniesienie znacznie większych zysków, ale wiążą się także z ryzykiem dużo większej niż w przypadku inwestycji krótkoterminowej, straty. Opierają się głównie na bardzo wnikliwej analizie sytuacji firm, w które planujemy zainwestować. Wymagają cierpliwości, za to prowadzenie takiej inwestycji zajmuje minimalną ilość czasu.

Niezależnie od planowanej strategii grania na rynku, musisz liczyć się z początkowymi kosztami dodatkowym- prowadzenie rachunku maklerskiego,  a także prowizje płacone od transakcji, jednak zdarzają się również oferty z bezpłatnym rachunkiem, opłaty za przelewy z konta bankowego będą zwykle mniejsze jeśli w tym banku będziesz posiadał również konto ROR.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.