Jesteś tutaj: pożyczka-bez-bik.edu.pl > Inwestycje > Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne

Głównym założeniem funduszy inwestycyjnych jest efekt skali, polegający na tym, że kiedy zbierzemy od wielu różnych osób, wiele, nawet niewielkich kwot na inwestycję, nasz fundusz na ten cel nagle robi się znaczący. Powierzonym majątkiem klientów zarządza sztab specjalistów, doradców inwestycyjnych, których zadaniem jest wypracowanie jak największych zysków, w zamian za prowizję z nich. Fundusze inwestycyjne są raczej długoterminową metodą, w zależności od rodzaju i udziału określonych typów inwestycji, będą się różnić ryzykiem i możliwym zyskiem.

Inwestycja ta nie wymaga od nas wiedzy, jedynym naszym zadaniem jest wybranie typu funduszu, zainwestowanie w jednostki udziału, a wszystkim innym zajmą się już specjaliści.

Fundusze inwestycyjne mogą być bezpieczne, gdzie zdecydowana większość kapitału inwestowana jest w pewne źródła stałego dochodu, jakimi są papiery dłużne skarbu państwa. k Przeciwnym typem są fundusze inwestycyjne agresywne- kapitał przeznaczony jest w większości na akcje, których ceny szybko się zmieniają, na tym typie funduszu można zarobić najwięcej, ale też najwięcej stracić. Oczywiście istnieje także duża liczba funduszy pośrednich o różnym stosunku inwestycji kapitału w mniej lub bardziej ryzykowne i dochodowe akcje i papiery wartościowe.

Fundusze inwestycyjne dzielą się na otwarte, w których zmienna jest liczba uczestników i liczba jednostek uczestnictwa, a także zamknięte w których emitowane są w seriach certyfikaty inwestycyjne, które jeśli nie określono inaczej, mogą być zbywalne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.